Oletko sinä uusi nuorten vastuuvalmentajamme?

Raision Urheilijat hakee nuorten vastuuvalmentajaa 1.8.2020 alkaen. Tarjoamme valmentajalle vastuuta kaikista seuramme junioriryhmistä, joiden pääkilpailut ovat Rollot tai Ikäkausimestaruusuinnit. Lisäksi nuorten valmentaja saa olla mukana säännöllisesti seuramme ykkösryhmän valmennuksessa eli huippu-uinnissa.

Tarjoamme hyvät olosuhteet valmentamiseen, päävalmentajan tuen, taitavat apuvalmentajat sekä todellisen mahdollisuuden seuran junioritoiminnan kehittämiseen. Lisäksi valmentaja saa tutustua Turun seudun urheiluakatemian toimintaan ja sen sidosryhmiin ja sitä kautta pääsee luomaan uusiakin kontakteja.

Toivomme nuorten valmentajalta aktiivista otetta käytännön valmentamiseen, sitoutumista urheilukouluideaamme, yhteistyökykyä ja hyvää tiedottamisen taitoa. Eduksi katsotaan aikaisempi valmennustausta ja käydyt uimaliiton koulutukset. Laita hakemus tulemaan 31.5.2020 osoitteella leena.rosama@gmail.com, jos haluat päästä töihin hienoon seuraan!

Tiedustelut:
Hanna Paatos, päävalmentaja, hannapaatos@hotmail.com, 044-3440344
Pasi Kallio, puheenjohtaja, pkallio@netti.fi,